Kulcsszavas kereső:
Legújabb cikkek:
Határon átnyúló kezdeményezésből újult meg a tőketerebesi Andrássy-kastély, a pácini Mágochy–Alaghy–’Sennyey-kastély és a tokaji Zeleméry-kúria
Az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program keretében...

Interaktív időutazás - újabb látnivalókkal és tartalommal gazdagodik a Füzéri vár
  Vár állott, most kőhalom, írja a költő, de miért ne lehetne fordítva?...

Interaktív várostörténeti kiállítás nyílt a felújított Mezőtúri Városházában, látogathatóvá vált a torony is
Augusztus 20-án sor került a felújított Mezőtúri Városháza átadására. A város...

Új kiállítás - Mezőtúr
Mezőtúr Város Önkormányzata a TOP-1.2.1-15-JN1-2016-00003 azonosítószámú,...

Megnyílt a regéci vár Keleti Palotaszárnya!
A fejlesztés az egykori impozáns palotaszárny újjáépítésével, valamint a...


Mutassa be települése értékeit grafikus látványtérképpel!


Nemzeti és Történelmi Emlékhelyek látványtérképen


Magyar Népmesék az Alexandra kiadónál és a Mesemúzeumban

 

Az Alexandra Kiadó és a Mesemúzeum közös gyermekprogramot indít a Magyar népmesék című sorozat kapcsán, a Mesemúzeumban, november 14-től.

 

A havonta egy alkalommal megrendezésre kerülő programon kézműves-foglalkozások és közös meseolvasás mellett előadások és játékok elevenítik meg a népmesehősök kalandjait.

A Magyar népmesék sorozat valódi kulturális kincsünk: ezeken a meséken több generáció felnőtt már, a sorozat zenéje, a főcím ágról ágra szálló madara mindannyiunk közös élménye és emléke. A történetek valódi családi mesék, amelyek tökéletesen alkalmasak arra, hogy közelebb vigyék a gyerekekhez népmesei hagyományunkat.

A Magyar népmesék sorozat 1977-ben született Mikulás Ferenc ötletéből.A Kecskeméti Filmstúdió vezetője és a sorozat rendezője, tervezője, Jankovics Marcell elhatározták, hogy az egyes epizódokban az adott tájegység népművészeti motívumait, viseletét és tájnyelvét jelenítik meg. A sorozat zenéjét az autentikus népdalelemeket saját dallamokkal elegyítő Kaláka együttes írta. Az így létrejövő képi, zenei és szövegvilágnak köszönhetően a Magyar népmesék népszerűsége több mint három évtized múltán is töretlen.

Az Alexandra Kiadó ez év végén gyűjteményes kiadásban is megjelenteti a Magyar népmesék sorozat száz mesét tartalmazó kötetét, 100 magyar népmese címmel. A kötet egyedülálló gyűjtemény, amelyben a sorozat valamennyi darabja helyet kapott, s amelynek éppen ezért ott a helye minden család könyvespolcán.

A sorozat népmeséiből válogatnak a fővárosi Mesemúzeum pedagógusai, akik havonta más-más foglalkozáson és más-más eszközökkel mesélik vagy játsszák el a hősök kalandjait.

 

A Magyar népmesék sorozat november 14-én, szombaton 11 órakor indul a Mesemúzeumban, ahova szeretettel várunk kicsit és nagyot!

A további rendezvények időpontjai:

2015. december 12.

2016. január 16.

2016. február 13.

2016. március 19.

2016. április 16.

2016. május 21.

2016. június 18.

 

 

A selyemrét és más mesék című kötet

 

A júniusban megjelent A selyemrét és más mesék című kötettel vált teljessé az autentikus népművészeti és népzenei motívumokat követő Magyar népmesék sorozat. A nyomtatott változat szerkesztése során megőrizték a televízióból ismert sorozat képi világát, csupán a szókincsen finomítottak, hogy megkönnyítsék az archaikus, tájnyelvi kifejezések megértését. A száz mesét tartalmazó igényes kiállítású sorozat történetei az év végén gyűjteményes kiadásban is megjelennek az Alexandra Kiadó gondozásában 100 magyar népmese címmel. A sorozat népmeséiből válogatnak a fővárosi Mesemúzeum pedagógusai, akik havonta más-más foglalkozáson más-más eszközökkel mesélik vagy játsszák el a hősök kalandjait.

Gyuricza Eszter, az Alexandra Kiadó vezetője kulturális kincsnek tartja az immár könyvben is teljes sorozatot. „A Magyar népmeséken több generáció nőtt fel, a sorozat zenéje, a főcím ágról ágra szálló madara közös emlék. Ráadásul olvasásuk nem csak a gyerekek számára élmény, hiszen felnőttfejjel a mesék szimbólumai, az egymásra rakódó jelentésrétegek is érthetők.” Helmich Katalin, a Mesemúzeum vezetője szerint a Magyar népmesék családi mesék, amelyek éppen a sokrétűségük miatt alkalmasak arra, hogy a gyerekekhez közelebb vigyék a népmesei hagyományt. A mesék archaikus szókincse, összetett képi világa, az ízesen elmondható történetek izgalmas múzeumpedagógiai lehetőségeket kínálnak.


Add a Facebook-hoz
Legújabb címkék:





Beköszöntő | Hétvégi programajánlatok | Magyar tájakon | Vártúrák  | Kincstár | Kultúra | Főúri családok | Régi lapszámok | Képtár | Gyermekkel utazom - családi programok | Partneroldalak | Médiaajánlat | Légifotó archívum | Kapcsolat | Adatvédelem |

Szép Magyarország magazin | Telefon: 06 1 332 3261 | e-mail: kiado@szepmagyarorszag.hu
Az oldalon szereplő információk, képek és publikációk szerzői jogvédelem alatt állnak. | Minimum felbontás: 1024 x 768 | Grafika és kivitelezés: Civertan Bt.