Kulcsszavas kereső:
Legújabb cikkek:
Határon átnyúló kezdeményezésből újult meg a tőketerebesi Andrássy-kastély, a pácini Mágochy–Alaghy–’Sennyey-kastély és a tokaji Zeleméry-kúria
Az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program keretében...

Interaktív időutazás - újabb látnivalókkal és tartalommal gazdagodik a Füzéri vár
  Vár állott, most kőhalom, írja a költő, de miért ne lehetne fordítva?...

Interaktív várostörténeti kiállítás nyílt a felújított Mezőtúri Városházában, látogathatóvá vált a torony is
Augusztus 20-án sor került a felújított Mezőtúri Városháza átadására. A város...

Új kiállítás - Mezőtúr
Mezőtúr Város Önkormányzata a TOP-1.2.1-15-JN1-2016-00003 azonosítószámú,...

Megnyílt a regéci vár Keleti Palotaszárnya!
A fejlesztés az egykori impozáns palotaszárny újjáépítésével, valamint a...


Mutassa be települése értékeit grafikus látványtérképpel!


Nemzeti és Történelmi Emlékhelyek látványtérképen


Határon átnyúló kezdeményezésből újult meg a tőketerebesi Andrássy-kastély, a pácini Mágochy–Alaghy–’Sennyey-kastély és a tokaji Zeleméry-kúria

Az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program keretében SKHU/1902/1.1/019 projektszám alatt „INTERCASTLES” címmel a tőketerebesi Andrássy-kastély 552 248,42 euro, a pácini Mágochy–Alaghy–’Sennyey-kastély 275.838,25 euro, a tokaji Zeleméry-kúria pedig 572.327,1 euro vissza nem térítendő támogatást nyert el.

A tőketerebesi Andrássy-kastélyban egy új, hiánypótló, a legkorszerűbb ismeretátadási módszereket alkalmazó kiállítás létesült, amely a csíkszentkirályi és krasznahorkai gróf Andrássy család sokrétű történetét, történelmi jelentőségét mutatja be minden rétegében. Az Andrássy Arcképcsarnok kiállítás létrehozásának alapvető célja az volt, hogy a família valamennyi kiemelkedő tagját számba vegye, egységes szempontok szerint bemutassa életét, politikusi, művészeti, tudományos vagy katonai pályáját, valamint a kort, amelyben élt és tevékenykedett. A kiállítás a család több mint négy évszázadot átfogó történetéből összesen 32 kiemelkedő családtag életét és tetteit dolgozza fel. A kiállításon keresztül az Andrássy család felemelkedése, annak szinte töretlen íve, valamint dinamikája is jól érzékelhető, az erdélyi Csíkszentkirályról a 16. században a Királyi Magyarországra menekülő, vagyonát hűtlenség miatt elvesztő köznemesi famíliából hogyan és milyen lépcsőfokokon keresztül, milyen stratégiák segítségével lett a 19. század második felére az egyik legbefolyásosabb és legvagyonosabb főnemesi család. A kastélyhoz tartozó védett történeti kert új kerítése is megvalósult, valamint elhelyezésére kerül két smart lóca és a kert történetét bemutató tájékoztató táblák.

A pácini Mágochy–Alaghy–’Sennyey-kastély fejlesztése kiterjedt a Bodrogköz egyik legszebb műemléki épületének rekonstrukciójára, a régóta szükségessé vált állagmegóvási és felújítási munkálatok elvégzésére, a tetőzet teljes cseréjére, a kastély környezetének rehabilitációjára. A meglévő kiállítás új, részben interaktív elemekkel gazdagodott, bemutatásra került a reneszánsz kastély építés- és birtoklástörténete, a báró Mágochy, a báró Alaghy és a báró ’Sennyey családok és jeles tagjaik története, a hozzájuk kötődő anekdoták, de a látogatók megismerhetik például a 17. századi kályhacsempék érdekességeit és a reneszánsz kastélyok sgraffitós díszítéstechnikáját is.

A tokaji Zeleméry-kúria Tokaj város egyik jelentős, kora újkori eredetű épített örökségeként a modern kulturális turizmus igényeihez igazodva újult meg. Az épület alapjai és falai megerősítésre kerültek, a kúria új koszorút, födémet kapott. A korábbi, leromlott állapotú tetőszerkezet helyett az eredeti, hiteles, csonkakontyos tetőforma és fedés került visszaállításra. Helyreállításra kerültek a homlokzatok, az épület új színezést kapott. A kúriában egy egytermes kiállítás, egy „történeti élménypont” is helyet kapott, amelyben bemutatásra került az épületet az elmúlt századokban birtokló, és folyamatosan bővítő nemesi és főnemesi családok korszaka címerekkel, portrékkal, kataszteri térképekkel, leltárakkal, archív képekkel, az épülethez és birtokosaihoz kapcsolódó érdekeségekkel.

A projektek elsődleges célja a műemléki épületek helyreállítása, kulturális, szellemi örökségük megőrzése, és olyan élményalapú attrakciók megalkotása, amelyek a látogatók számára vonzerőt, élményeket nyújtanak.

Látogasson el a helyszínekre, élje át a megelevenedő történelem élményét!


Add a Facebook-hoz
Legújabb címkék:





Beköszöntő | Hétvégi programajánlatok | Magyar tájakon | Vártúrák  | Kincstár | Kultúra | Főúri családok | Régi lapszámok | Képtár | Gyermekkel utazom - családi programok | Partneroldalak | Médiaajánlat | Légifotó archívum | Kapcsolat | Adatvédelem |

Szép Magyarország magazin | Telefon: 06 1 332 3261 | e-mail: kiado@szepmagyarorszag.hu
Az oldalon szereplő információk, képek és publikációk szerzői jogvédelem alatt állnak. | Minimum felbontás: 1024 x 768 | Grafika és kivitelezés: Civertan Bt.