Kulcsszavas kereső:
Legújabb cikkek:
Határon átnyúló kezdeményezésből újult meg a tőketerebesi Andrássy-kastély, a pácini Mágochy–Alaghy–’Sennyey-kastély és a tokaji Zeleméry-kúria
Az Interreg V-A Szlovákia-Magyarország Együttműködési Program keretében...

Interaktív időutazás - újabb látnivalókkal és tartalommal gazdagodik a Füzéri vár
  Vár állott, most kőhalom, írja a költő, de miért ne lehetne fordítva?...

Interaktív várostörténeti kiállítás nyílt a felújított Mezőtúri Városházában, látogathatóvá vált a torony is
Augusztus 20-án sor került a felújított Mezőtúri Városháza átadására. A város...

Új kiállítás - Mezőtúr
Mezőtúr Város Önkormányzata a TOP-1.2.1-15-JN1-2016-00003 azonosítószámú,...

Megnyílt a regéci vár Keleti Palotaszárnya!
A fejlesztés az egykori impozáns palotaszárny újjáépítésével, valamint a...


Mutassa be települése értékeit grafikus látványtérképpel!


Nemzeti és Történelmi Emlékhelyek látványtérképen


A váruradalmi inteaktív kézművesház, tájház bővítés és lakóépület átadása

A Füzéri Várgondnokság az „Élő Vár Zemplénben” című, ÉMOP--2.1.1/A-12-k-2012-0004 azonosító számon regisztrált projektje megvalósításához 2 044 391 344 Ft Európai Uniós támogatást nyert el. A projekt keretében megújuló Tájház és Kézművesház pedig turisztikai szolgáltatások telepítésével kerül rehabilitálásra.

VÁRURADALMI INTERAKTÍV KÉZMŰVESHÁZ – CSŰR, SZÍN, UDVAR REKONSTRUKCIÓ ÉS VONALAS INFRASTRUKTÚRÁJÁNAK ÉPÍTÉSE ÉS FEJLESZTÉSE

Füzér központjában, egy interaktív kézművesház kerül kialakításra melyben öt műhely kap helyet, kerámia, játék, ajándékkészítő, kovács és asztalos műhely, valamint "vásárfia" kézműves foglalkoztató tér. Ezekben a műhelyekben a régi szakmák berendezési tárgyaival, eszközeivel, szerszámaival ismerkedhetnek meg az ide látogatók. A műhelyekben dolgozó mesterek állandó jelleggel bemutatókat, foglalkozásokat tartanak a látogatók számára, valamint a rendezvényekhez kapcsolódóan folyamatos bemutatási lehetőséget kapnak, ahol megcsodálhatják munkáikat. Az animátorok vezetésével a látogatók kipróbálhatják magukat ezekben a szakmákban és saját kezűleg elkészíthetik a Füzéri várhoz kapcsolódó ajándéktárgyaikat, szuveníreiket. (pl. füzéri kályhacsempe másolatok, nemrégiben talált füzéri kancsó másolata, fa fegyverek, pajzsok, játékok, középkori ékszerek). A kézművesház oldalán fedett tornác kerül kialakításra, ami a műhelysorok nyári kitelepülését is biztosítja majd.  Új szín és közösségi vizes csoport: A mai rendezvénytér déli oldalán, egy új fedett nyitott szín és közösségi vizes csoport építésére kerül sor. Az új szín a szabadtéri rendezvények helyszínévé válva rossz idő esetén is garantálja a programok lebonyolítását. A közösségi vizes csoport pedig biztosítja mind a látogatóknak mind a rendezvényen fellépő csoportoknak a kulturált környezetet.

Csűr: A meglévő csűr déli oldalán kiszolgáló térrel (főzőhely) bővül. Az így létrejövő „új” épület 200 fő befogadására és teljes ellátására lesz alkalmas (a Füzéri Várhoz kapcsolódó rendezvények kiszolgálását is biztosítja majd - az idősek és a kisgyermekes családok résszint nem mennek fel a Várba rendezvények alkalmával, hanem a faluban töltik el az idejüket a kisebb rendezvényhelyszíneken)

AZ 1870-ES ÉVEKET IDÉZŐ TÁJHÁZ BŐVÍTÉSE CSŰRREL, ÉS AZ 1940-ES, 50-ES ÉVEKET IDÉZŐ LAKÓÉPÜLET KIALAKÍTÁSA

A szomszédos területen elhelyezkedő házak 2 különböző kort mutatnak be az ide látogató turistáknak. Mintha egy kisebb időutazáson vennénk részt, az 1870-es évektől eljuthatunk egészen az 1950-es évekig. A két korszakot a csűr épülete köti majd össze, térben és időben egyaránt.  A már jelenleg is működő Tájház eszközeinek és berendezési tárgyainak felújításával megpróbáljuk megőrizni értékeinket és átmenteni ezeket az utókor számára. Az „újkori” 1940-es,50-es éveket idéző Tájház kialakítása során a háború utáni polgári életet szeretnénk bemutatni a látogatóknak. Az épület restaurálását követően korszerű, a mai kor emberének igényeit kielégítő kiállítás lesz megtekinthető. A 2 tájház kettős funkciót fog ellátni: egyrészt növeli a látogatók településen eltöltött tartózkodási idejét, másrészt a megismerkedhetnek a 2 különböző korszak építészeti megoldásaival, használati tárgyaival és az akkori emberek életével.


Add a Facebook-hoz
Legújabb címkék:





Beköszöntő | Hétvégi programajánlatok | Magyar tájakon | Vártúrák  | Kincstár | Kultúra | Főúri családok | Régi lapszámok | Képtár | Gyermekkel utazom - családi programok | Partneroldalak | Médiaajánlat | Légifotó archívum | Kapcsolat | Adatvédelem |

Szép Magyarország magazin | Telefon: 06 1 332 3261 | e-mail: kiado@szepmagyarorszag.hu
Az oldalon szereplő információk, képek és publikációk szerzői jogvédelem alatt állnak. | Minimum felbontás: 1024 x 768 | Grafika és kivitelezés: Civertan Bt.